Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego- ogólnopolska akcja

Policjanci z piotrkowskiej komendy przeprowadzili 7 marca 2017 roku działania „ niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Efekt wczorajszej akcji drogówki to ujawnienie 49 wykroczeń popełnionych przez kierowców i pieszych. Posypały się mandaty i wykroczenia.

Wykroczeniem najczęściej popełnianym przez pieszych jest przechodzenie w miejscach niedozwolonych  i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. W tych przypadkach stróże prawa nałożyli 6 mandatów karnych, a wobec 19 zastosowali pouczenia. Funkcjonariusze ukarali też 3 rowerzystów. Ich wykroczeniem było przejeżdżanie przejścia dla pieszych, które wynika jak się okazuje z nieznajomości przepisów. Wiele osób jeżdżących rowerami uważa, że jadąc tym pojazdem są pieszymi. Prowadzi to często do bardzo niebezpiecznych sytuacji, zwłaszcza na przejściach dla pieszych.
Ponadto funkcjonariusze skontrolowali 21 kierujących pojazdami silnikowymi. Niektórzy zostali ukarani mandatami za zły stan techniczny pojazdu i za przekroczenie prędkości. 15 kierowców ukarano mandatami a 3 pouczono. Wśród nich znalazł się  kierujący samochodem, który nieprawidłowo przejeżdżał przejście dla pieszych.

Aby tego typu przypadków było jak najmniej policjanci wciąż prowadzą działania prewencyjne i profilaktyczne, ale najważniejszym jest by sami uczestnicy ruchu drogowego mieli świadomość, że to oni sami mają największy wpływ na to co dzieje się na drodze, że swoim zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii. 

 

Powrót na górę strony