Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy dzielnicowi na pomoc bezdomnym.

Kolejne mroźne noce i czyhające zagrożenie dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy. Przypominamy, że dzielnicowi zarówno z miasta jak i powiatu piotrkowskiego szczególnie w okresie jesienno – zimowym kontrolują i sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu.

Noc spędzona w ujemnej temperaturze na ławce może skończyć się tragicznie. Policjanci informują bezdomnych o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek. W nocy z 8 na 9 lutego 2017 roku w godzinach 19.00 – 3.00 rano dzielnicowi uczestniczyli w akcji „Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych” . Podczas prowadzonych działań dzielnicowi dokładnie sprawdzali pustostany, altany śmietnikowe, piwnice, klatki schodowe, skwery, place, dworce oraz działki letniskowe na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Funkcjonariusze wylegitymowali 8 osób bezdomnych, w tym 2 kobiety i 6 mężczyzn. Wszystkie osoby zostały poinformowane o możliwości przewiezienia do noclegowni lub do miejsca zamieszkania rodziny. W dwóch przypadkach mężczyźni zostali odwiezieni i przyjęci przez członków rodziny. Okazało się także, że 36-letnia wylegitymowana kobieta była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności przez sąd i dlatego została zatrzymana w policyjnym areszcie.  

Zimową porą na wychłodzenie organizmu są także szczególnie narażone osoby starsze. Jeśli znamy takie osoby, żyjące samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebują naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. 

Dodatkowo podczas pełnionej służby piotrkowscy dzielnicowi ujawnili 16 wykroczeń szczególnie uciążliwych. We wszystkich przypadkach zastosowali pouczenie.

  • ziałania dzielnicowych
  • dzielnicowi sprawdzają pustostany
Powrót na górę strony