Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Stop dopalaczom- nie terroryzmowi”

Podpisano kolejne porozumienie o współpracy przy realizacji programu profilaktycznego skierowanego do uczniów, ich rodziców i nauczycieli ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu piotrkowskiego.

6 lutego 2017 roku Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusz Partyka oraz Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Stanisław Cubała uroczyście podpisali porozumienie o współpracy przy realizacji programu profilaktycznego „Stop dopalaczom- nie terroryzmowi”. Jest to porozumienie dotyczące przeciwdziałaniu dopalaczom i zagrożeń wynikających z ich zażywania. Realizatorem w imieniu Powiatu Piotrkowskiego jest Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim. Osobami reprezentującymi obydwie strony będą: ze strony Poradni- dyrektor Pan Marek Stanik  a ze strony Komendy- aspirant sztabowy Adam Sędkowski. Prowadzone w ramach projektu seminaria będą dotyczyły jednego problemu, a mianowicie zażywania dopalaczy oraz ryzyka jakie one za sobą niosą.  W trakcie spotkań  z uczniami, opiekunami i nauczycielami specjaliści przedstawią skutki psychiczne, zdrowotne i społeczne dotyczące dopalaczy i zagrożeń terrorystycznych.
Prowadzone spotkania i prelekcje z młodzieżą mają  na celu informowanie do czego prowadzi sięganie po dopalacze i dlaczego należy ich unikać.

Powrót na górę strony