Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne zdarzenie z udziałem pieszego

Do zdarzenia doszło 28 maja 2024 roku po godzinie 16:30 na ulicy Słowackiego, w rejonie ulicy Dworskiej, gdzie pieszy przechodząc przez jezdnię, wyszedł zza pojazdu wprost pod jadącego forda. W wyniku obrażeń mężczyzna został przewieziony do szpitala. Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Słowackiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Od razu na miejsce wysłał patrol Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, wynika, że pieszy, chcąc przejść przez jezdnie wyszedł zza innego pojazdu wprost pod jadącego forda transita, jadącego w kierunku centrum. W wyniku poniesionych obrażeń 78-letni piotrkowianin został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi. Kierujący fordem, 21-latek był trzeźwy.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, podczas przechodzenia przez jezdnię. Chcąc przejść na drugą stronę, upewnijmy się, że jesteśmy widoczni, a kierowcy nadjeżdżających pojazdów widzą nasze zamiary. Pamiętajmy, że jadący pojazd, ma zdecydowanie dłuższą drogę hamowania, a my jako piesi, nie posiadamy żadnej ochrony.

asp. sztab. Izabela Gajewska

  • Uszkodzona szyba w pojeździe biorącym udział w zdarzeniu. W tle widać policyjne radiowozy.
  • Policyjne radiowozy na miejscu zdarzenia.
  • Policyjne radiowozy na miejscu zdarzenia.
Powrót na górę strony