Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na rondzie pojechał "prosto"

Kierowanie bez uprawnień będąc w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przewinienie 57-letniego mieszkańca Piotrkowa. Mężczyzna nie dostosował również prędkości, przez co uderzył w nasyp ronda i przeleciał nad nim doprowadzając do dachowania. Na szczęście w tym przypadku nikt nie poniósł poważnych obrażeń. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

14 września około godziny 00:30 w Majkowie Dużym, gmina Wola Krzysztoporska na drodze krajowej nr 74 doszło do zdarzenia drogowego, gdzie według zgłoszenia dachowało bmw. Policjanci piotrkowskiej drogówki na miejscu zastali pojazd, który znajdował się na lewym boku w rowie. Jak ustalono piotrkowianin jadąc drogą nr 74 w stronę Gomulina znajdując sie na rondzie nie dostosował prędkości do warunków panujacych na drodze. Następnie uderzył przodem auta w nasyp ronda, wybił pojazd po czym przeleciał nad rondem, a następnie spadł i uderzył w latarnie. Pojazd koziołkując zatrzymał się na lewym boku w przydrożnym rowie. Policjanci od kierującego wyczuli woń alkoholu. Piotrkowianin został przebadany na zawartość alkoholu. W organizmie miał ponad 1,6 promila alkoholu. Okazało się również, że 57-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji oraz kierowanie bez uprawnień. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Pamiętajmy, aby podczas jazdy dostosowywać prędkośc do warunków atmosferycznych jak i drogowych. Bardzo nieodpowiedzialnym jest korzystanie podczas jazdy z telefonów komórkowych. Nagannym jest również wsiadanie za kółko pomimo nie posiadania uprawnien do kierowania pojazdami.

st. sierż. Remigiusz Pacyna

  • przewrócone bmw.
  • przewrócone bmw.
  • Samochód osobowy lezący na bok, ma wybitą przednią szybę.
Powrót na górę strony