Informacje

Kierowca bmw usłyszy zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który kierował bmw mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Informację o nietrzeźwym kierującym mundurowi otrzymali od funkcjonariusza służby więziennej, który do czasu przyjazdu patrolu, jechał za nietrzeźwym. Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

11 kwietnia 2021 roku przed godziną 14:00 piotrkowscy policjanci otrzymali informację, o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy bmw. Informacja, została przekazana przez funkcjonariusza służby więziennej piotrkowskiego aresztu. Funkcjonariusz będąc na parkingu jednego ze sklepu, zauważył jak mężczyzna chowa do pojazdu alkohol, a jego zachowanie wzbudzało podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Osobiście nie widział czy mężczyzna wsiadł do pojazdu, gdyż wyjechał z parkingu. Po kilku minutach na skrzyżowaniu zauważył pojazd bmw, za kierownicą którego siedział mężczyzna, który mógł być nietrzeźwy. Funkcjonariusz służby więziennej od razu powiadomił o tym fakcie policjantów. Cały czas jechał za pojazdem i informował mundurowych o lokalizacji bmw. W pewnym momencie pojazd się zatrzymał przy jednej z ulic, a kierujący chwiejnym krokiem zaczął oddalać się w głąb osiedla. W tym samym momencie na miejsce dojechał policyjny patrol. Funkcjonariusz więzienny przekazał policjantom rysopis mężczyzny oraz kierunek w jakim się oddalił. Po chwili 31-latek był już w rękach mundurowych. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W trakcie badania okazało się miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Piotrkowscy policjanci dziękują za godną pochwały postawę. Reagujmy kiedy mamy podejrzenie nietrzeźwego kierującego. Za każdym razem dzwońmy na numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie dla samego kierowcy, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Tylko w miniony weekend piotrkowscy policjanci wyeliminowali z dróg ośmiu nietrzeźwych kierujących. Takie nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może zakończyć się tragicznie.

  • napis policja na radiowozie oznakowanym