Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Road Safety Days 2020

Piotrkowscy policjanci w dniach 16-22 września 2020 roku przeprowadzają działania w ramach akcji, która odbywa się we wszystkich europejskich krajach. WIZJA ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, to główny cel działań ROAD SAFETY DAYS. Policjanci prowadzą akcje kontrolno-prewencyjne ukierunkowane zarówno na zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, ale także pieszych i rowerzystów.

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.Piotrkowscy policjanci w ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg, dnia 18 września 2020 roku zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Sprawdzali również czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach, stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Wzmożone działania podjęli również wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piotrkowscy mundurowi rozmawiali z rowerzystami i pieszymi o korzystaniu przez nich z elementów odblaskowych. Przypominali, że uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość, że może zostać niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku. Funkcjonariusze na terenie miasta rozdawali kamizelki odblaskowe i opaski przekazane przez Piotrkowski Oddział Terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Na terenie dróg powiatowych podczas prowadzonej akcji profilaktyczno-edukacyjnej, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim piesi i rowerzyści otrzymali kamizelki odblaskowe.

 • policjanci podczas akcji Road Safety Days
 • policjant przeprowadza kontrolę prędkości
 • policjant przekazuje kamizelkę odblaskową rowerzyście
 • policjant kontroluje rowerzystkę
 • policjant na tle radiowozu i rowerzystka w kamizelce odblaskowej
 • policjant zatrzymuje do kontroli kierującego samochodem
 • policjant podczas akcji Road Safety Days
 • policjanci piotrkowskiej drogówki przypominają rowerzystom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Policjanci wręczają rowerzystom odblaskowe kamizelki.
 • policjanci rozmawiają z rowerzystą
 • policjant rozmawia z rowerzystą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
 • policjant przekazuje kamizelkę odblaskową rowerzyście
Powrót na górę strony