Informacje

Pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze

Funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki podczas spotkania profilaktycznego z uczniami Szkoły Podstawowej w Sulejowie omówili zasady bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzili prelekcję na temat zagrożeń na drodze i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej numer 1 w Sulejowie. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym w roli pieszego, a także jadącego na hulajnodze lub rowerze. Funkcjonariusze omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg i innych urządzeń wykorzystywanych do rekreacji. Podczas zajęć najmłodsi dowiedzieli się, jak prawidłowo korzystać ze ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz dlaczego tak ważne jest noszenie kasku ochronnego.
Policjanci na zakończenie zaapelowali również o bezpieczeństwo zabaw w czasie nadchodzących wakacji.
Sierż. Sylwia Tazbir- Jurek
 

Powrót na górę strony