Aktualności

Szlachetna Paczka pod patronatem honorowym Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Piotrkowie Tryb. podjął decyzję o wzięciu udziału w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szlachetna Paczka".

Została wybrana następująca rodzina, której chcemy pomóc:

Pani Małgorzata (43 l.) i pan Andrzej (48 l.) wspólnie wychowują czwórkę dzieci: Michała (20 l.), Pawła (16 l.), Bartosza (8 l.) oraz Ewę (7 l.)

Z powodu choroby synów rodzinie zawsze było ciężko. Pani Małgorzata zrezygnowała z pracy 20 lat temu kiedy na świat przyszedł niepełnosprawny Michał. Paweł i Bartek również chorują. Cała trójka jest upośledzona umysłowo. Na utrzymanie rodziny dorywczo pracuje mąż pani Małgorzaty- Andrzej. Sytuację finansową poprawia pomoc z opieki społecznej i programu 500+. Po odliczeniu kosztów mieszkania i leków (775 zł), dochód na jednego członka rodziny wynosi 622 zł. Rodzina jakoś wiązała koniec z końcem, aż do marca bieżącego roku. Wtedy to, w środku nocy w domu wybuchł pożar. Gdyby nie bohaterska postawa najstarszego syna- Michała cała rodzina spłonęłaby w pożarze. Chłopak zachowując zimną krew obudził domowników i bezpiecznie wyprowadził ich na świeże powietrze. W wyniku akcji gaśniczej w całym domu panuje wilgoć. Uszkodzeniu uległo większość sprzętu gospodarstwa domowego. Jakby tego było mało kilka dni po pożarze pani Małgorzata trafiła do szpitala. Lekarze zdiagnozowali chorobę przewodu pokarmowego. Kobieta przez ponad trzy miesiące nie podnosiła się ze szpitalnego łóżka. Choroba bardzo ją wycieńczyła. Obecnie pani Małgorzata waży niewiele ponad 40 kilogramów.

Po tylu nieszczęściach rodzina była bliska załamania. Z tego stanu wyprowadził ich najstarszy syn Michał. Chłopak ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii i to dzięki niemu rodzice się nie załamali. Michał uczęszcza do technikum gastronomicznego i z tym wiąże swoją przyszłość. W wolnych chwilach pomaga mamie w prowadzeniu domu i w miarę możliwości zajmuje się młodszym rodzeństwem.

Rodzina najbardziej potrzebuje ubrań i obuwia. Nieoceniona będzie pomoc w przywróceniu mieszkania do stanu używalności. W związku z tym bardzo potrzebna jest kanapa, ponieważ obecnie cała rodzina śpi na dwóch starych łóżkach.

 

Honorowy patronat nad akcją objął KOMENDANT MIEJSKI POLICJI w Piotrkowie Trybunalskim - insp. Piotr Nowicki.

Powrót na górę strony