Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie policyjnej akcji ZNICZ 2016

Na terenie podległym działaniom piotrkowskiej komendy policji doszło do 6 wypadków drogowych , w których śmierć poniosły 2 osoby a 12 zostało rannych. Funkcjonariusze podczas kontroli ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących i jedną osobę po użyciu alkoholu. Mundurowi wyjechali do 33 kolizji drogowych. Jak pokazują pierwsze statystyki, w kraju do większości wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy i nadmiernej prędkości.

Dla porównania policjanci z drogówki podają dane z ubiegłego roku: 6 wypadków drogowych, w których smierć poniosły 3 osoby a 9 osób zostało rannych. Mundurowi w 2015 roku podczas kilku dni Wszystkich Świetych odnotowali 31 kolizji i wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierujacych i 3 po użyciu alkoholu.
Tegoroczna akcja „Znicz 2016” w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie trwała od 28 października od godziny 6.00 do późnych godzin wieczornych 2 listopada. Przez wszystkie dni policjanci czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy w wielu przypadkach wyruszyli w bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych, policjanci sprawdzali prędkość i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się tacy kierowcy, którzy postanowili usiąść za kółkiem na podwójnym gazie. Przy okazji każdej kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach jak również sprawdzali czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy.
Przez kilka dni kilkudziesięciu mundurowych patrolowało miejsca prowadzące do cmentarzy. Jak co roku w tych okolicach ruch był przeorganizowany

Jesień to czas, kiedy gwałtownie zmieniają się warunki pogodowe. Opady deszczu i spadające na drogę liście znacznie wydłużają drogę hamowania. Sprawiają również, że przy zbyt dużej prędkości można stracić panowanie nad pojazdem. Kierowcy powinni również pamiętać aby poruszać się po drodze z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.
"Wolniej znaczy bezpieczniej"- to hasło powinno towarzyszyć nam podczas jesiennych wyjazdów.

Jesienne rady dla zmotoryzowanych – te najbardziej oczywiste – to zmiana opon na zimowe oraz wymiana płynu do spryskiwacza na taki, który nie zamarza w niskich temperaturach. Należy także sprawdzić, czy mamy w aucie kamizelkę odblaskową dla kierowcy i trójkąt ostrzegawczy.

  • policjanci patrolowali ulice przy cmentarzach
Powrót na górę strony