Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie tragedie na drogach powiatu

Do dwóch wypadków śmiertelnych doszło w gminie Wola Krzysztoporska. Śmierć na miejscu ponieśli 23 oraz 24-latek. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności tych tragicznych w skutkach zdarzeń.

Do pierwszego zdarzenia doszło 7 października 2021 roku po godzinie 15:00 w Pawłowie Dolnym w gminie Wola Krzysztoporska. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego kierował samochodem daewoo tico. Jechał drogą od strony Pawłowa Górnego w kierunku Parzniewic. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Pomimo prowadzonej reanimacji 23-latek poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna podróżował sam.

Do drugiej tragedii doszło 8 października 2021 roku tuż po godzinie 5.00 rano w Bogdanowie w gminie Wola Krzysztoporska. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 24-letni kierujący audi A3, jadąc od strony miejscowości Woźniki w kierunku Parzniewic, na skrzyżowaniu w kształcie litery „T” pojechał na wprost i uderzył czołowo w mur posesji. W wyniku wypadku 24-latek poniósł śmierć na miejscu.

Okoliczności obu wypadków pod nadzorem prokuratora wyjaśniają piotrkowscy policjanci. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach. Dopuszczalna prędkość nie zawsze okazuje się bezpieczna, dlatego należy pamiętać, aby dostosowywać ją do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy również, aby nie przeceniać swoich umiejętności. Brawura za kierownicą nie jest dobrym pomysłem i może zakończyć się tragicznie.

st. asp. Izabela Gajewska

  • policjant podczas czynności w miejscu wypadku drogowego z udziałem deawoo tico
  • radiowóz policyjny będący na wypadku drogowym w Bogdanowie, w tle widać rozbite audi
  • policjantka podczas wykonywania oględzin miejsca wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym
Powrót na górę strony