Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy policjanci na akcji ,, Bezpieczny uczeń"

19 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Gomulinie w przedsięwzięciu pod nazwą ,,Bezpieczny uczeń" wzięli udział policjanci z piotrkowskiej komendy. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego nadzorowali przebieg akcji ,,Jabłuszko – Cytrynka", która wpisała się w działania ku bezpieczeństwu najmłodszych a technik kryminalistyki przybliżył metody zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń .

Tegoroczna akcja ,, Bezpieczny uczeń"' rozpoczęła się przed budynkiem szkoły. Przy drodze krajowej 74 funkcjonariusze piotrkowskiej drogówki oraz uczniowie wzięli pod lupę kierujących. Kierowcy, którzy przekraczali prędkość musieli zjeść cytrynę. Dzisiaj mieli szczęście, następnym razem nie unikną mandatu. Kierowcy, którzy przestrzegali przepisów ruchu drogowego dostawali od uczniów jabłuszko i laurkę. Policjanci przypominali użytkownikom dróg jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla nich samych a także innych uczestników ruchu.

O godzinie 10.00 na terenie szkoły odbyły się przygotowane przez uczniów wystąpienia na tematy dotyczące zachowań w różnych sytuacjach zagrażających ludzkiemu życiu i zdrowiu. Jak prawidłowo zareagować w przypadku upadku z wysokości, jak pomóc osobie we wstrząsie anafilaktycznym, jak rozpoznać zatrucie czadem. Tematyka zagadnień obejmowała zarówno pomoc przedmedyczną, działania straży pożarnej, jak i sytuacje w jakich o pomoc należy poprosić policjantów. Technik kryminalistyki piotrkowskiej komendy opowiedział dzieciom i młodzieży w jaki sposób zabezpiecza sie ślady na miejscach zdarzeń, pokazał i opisał narzędzia pracy, które wykorzystuje podczas swojej codziennej służby. Uczniowie byli bardzo zainteresowani prelekcją funkcjonariusza. W akcji uczestniczyło 394 uczniów.