Odblaski w Niechcicach - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski w Niechcicach

W miniony wtorek, w Szkole Podstawowej w Niechcicach policjanci rozdali kamizelki odblaskowe najmłodszym uczestnikom dróg. Takich akcji jak ta nigdy nie jest za dużo. Przypomniane zostały po raz kolejny podstawowe zasady, których przestrzeganie przez niechronionych użytkowników dróg chroni ich zdrowie i życie.

Pogadanka zaprezentowana przez policjantów, zawierała treści definiujące przedmioty mogące być odblaskami. Dzieci dowiedziały się, że elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.


Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to OBOWIĄZEK. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to ROZSĄDNA KONIECZNOŚĆ.

Świadomość ryzyka jakie niesie ze sobą brak elementów odblaskowych to - przestrzeganie przepisów ruchu drogowego a tym samym działanie ku bezpieczeństwu niechronionych użytkowników dróg.