Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Policjanci piotrkowskiej drogówki w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pn. ,, Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" przeprowadzili na terenie miasta i powiatu akcję, której priorytetem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Stróże prawa wzięli też pod lupę kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa najbardziej narażona na negatywne skutki zdarzeń drogowych, ponieważ w kontakcie z jadącym samochodem najczęściej nie mają szans na przeżycie.7 lutego 2018 roku w godzinach 06:00 – 22:00 patrole policyjne podjęły swoje działania na terenie miasta w miejscach przejść dla pieszych, skrzyżowań. W godzinach popołudniowych policjanci kontynuowali kontrole na drogach powiatu.Skontrolowano 9 pieszych, dwóch z nich zostało ukaranych mandatami karnymi za przechodzenie w miejscach niedozwolonych, 7 pouczono. Wykroczeniem często popełnianym przez pieszych było również niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Piotrkowska drogówka oprócz czynności kontrolnych przypominała niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o prawidłowych zasadach zachowania w miejscach szczególnie zagrożonych.Stróże prawa skontrolowali 4 rowerzystów, dwóch z nich zostało ukaranych mandatami karnymi za nieprawidłowe oświetlenie jednośladów.Kontrola objęła także 15 kierujących pojazdami, którzy nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego. Na 14 kierowców nałożono mandaty karne, jednego pouczono. Wykroczenia jakich się dopuścili ukarani to zbyt duża prędkość przy przejściu dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych, znajomości i stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Podobne akcje bedą przeprowadzane cyklicznie.