Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na DK- 74

4 maja 2016 r. około godziny 15.50 na drodze krajowej DK 74 na skrzyżowaniu miejscowości Rokszyce i Majków Duży- 99,4 km gm. Wola Krzysztoporska doszło do wypadku drogowego.

Wstępne  policyjne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdem Man jadąc drogą krajową 74 w kierunku Bełchatowa zamierzał skręcić w drogę podporządkowaną. Widząc jednak wyjeżdżający z tej drogi ciężarowy pojazd mercedes atego, z uwagi na jego duże gabaryty, zatrzymał się w celu umożliwienia włączenia się do ruchu kierowcy mercedesa. Inne pojazdy jadące od strony Bełchatowa również zatrzymały się. W tym czasie 26- letni kierowca pojazdu audi A6 najprawdopodobniej wykonał manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym po powierzchni wyłączonej z ruchu, na przejściu dla pieszych doprowadzając do zderzenia z ciężarowym mercedesem atego, którym kierował 34- letni obywatel Ukrainy. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Do szpitala trafili kierujący audi A6, jego 30- letnia pasażerka i dwójka dzieci. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zaistniałego wypadku drogowego. 
Kierowco zachowaj ostrożność!!Ponieważ pojazdy poruszają się z różną prędkością, często zachodzi potrzeba wyprzedzania pojazdu jadącego przed nami. Manewr wyprzedzania jest jednym z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych manewrów wykonywanych w ruchu drogowym, dlatego też w trakcie jego wykonywania należy zachować szczególną ostrożność.
Najpierw należy upewnić się, czy istnieje odpowiednia widoczność na drodze, czy jest odpowiednia ilość wolnego miejsca na drodze, czy zdążymy wyprzedzić pojazd zanim z naprzeciwka nadjedzie inny pojazd (w sytuacji, gdy podczas wyprzedzania musimy zjechać na pas ruchu przeznaczony dla kierunku przeciwnego), czy pojazd jadący za nami nie rozpoczął już manewru wyprzedzania oraz czy kierujący jadący przed nami nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania, zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu.

 

Powrót na górę strony