Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przypada na dzień 6 maja. Celem święta jest uświadamianie kierowców, jak duże znaczenie ma bezpieczna jazda – zgodnie z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Tylko w ten sposób zmniejszymy liczbę wypadków na europejskich drogach.

"Bezpieczeństwo pieszych - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach" to hasło przewodnie Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchodzony będzie 6 maja. Piesi, rowerzyści i motorowerzyści nazywani są "niechronionymi" uczestnikami ruchu drogowego, gdyż nie chronią ich żadne systemy wspomagające bezpieczeństwo czy chroniące przed skutkami urazów spowodowanych przez zdarzenia komunikacyjne. Jak duże ma to znaczenie obrazują statystki piotrkowskiej policji.
Jak wynika z prowadzonych przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim analiz, w 2016 roku piesi przyczynili się do 27 wypadków drogowych, w następstwie których śmierć poniosły 3  osoby, a  zostało rannych 25. Odnotowano 8 kolizji drogowych, do których przyczynili się piesi.
W ramach obchodów Dnia w całej Europie organizowane są akcje uświadamiające, festyny, konferencje i pokazy. Wszystkie te inicjatywy mają przekonywać kierowców do odpowiedzialnej jazdy, zgodnej z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Dzień Bezpieczeństwa to także okazja do dyskusji na temat inwestycji infrastrukturalnych oraz nowych systemów organizacji i zarządzania ruchem.


 

 

Powrót na górę strony